Maridalen og LLS Big Dipper fredag 28.11.25
Det blir minikonsert på Big Dipper i Oslo fredag 28.nov i forbindelse med slipp av LPen Fransk Utgang med Maridalen & Lars Lillo- Stenberg.
"Maridalen er tilbake med et nytt prosjekt – denne gangen i samarbeid med låtskriver og historieforteller Lars Lillo-Stenberg, kjent for sitt karakteristiske uttrykk og for evnen til å skildre det hverdagslige med varme og særpreg. Resultatet er LP-en Fransk utgang, spilt inn i et hus i den lille franske landsbyen Sanxay i mars 2025.
Låtene ble skrevet og komponert i fellesskap under oppholdet og kretser rundt det å reise, betraktninger fra landsbyen, lengsel, undring og følelsen av å komme hjem igjen. Tekstene reflekterer over hva som er meningen med å reise ut i det ukjente – og hva man oppdager underveis.
Der hvor Lillo-Stenbergs særegne uttrykk møter Maridalens åpne og akustiske kammerjazz, oppstår en musikk som er både melodisk og fortellende, åpen og nær.
Maridalen har de siste årene markert seg sterkt både nasjonalt og internasjonalt, med tre kritikerroste album og konserter på festivaler i hele Europa. Med Fransk utgang åpner de sammen med Lillo-Stenberg døren til et nytt musikalsk landskap."