Dato/klokkeslett: 23 Jun 2025, 00:40


Hva (har du tenkt å gjøre) nå?

Her kan man diskutere alt som har med deLillos å gjøre.

Moderatorer: arne, kristian, thomasrino

  • Forfatter
  • Melding
Avlogget

Nils1982

  • Innlegg: 96
  • Registrert: 17 Sep 2016, 16:16

Hva (har du tenkt å gjøre) nå?

Innlegg08 Jun 2025, 23:42

deLillos har spilt to konserter i Frøyas Have for ti-tusenvis av tilskuere. Går det an å toppe dette? Hva blir det neste? Hva er det neste som skal feires? Hadde de klart å fylle Oslo Spektrum? Spørsmålene er mange men takknemligheten stor.
Avlogget

aks23

  • Innlegg: 51
  • Registrert: 31 Mai 2021, 01:24

Re: Hva (har du tenkt å gjøre) nå?

Innlegg09 Jun 2025, 14:47

De kunne vel fylt Spektrum hvis de hadde hatt én konsert der i stedet for to i Frøyas have. 7000 publikummere, som det rapporteres at det var kun utsolgte 7. juni, hadde jo også vært svært akseptabelt i Spektrum. Nå skal vel Spektrum være stengt noen år, men et 45-års-jubileum eller 50-års-jubileum hadde helt sikkert gått der.

I sommer er det jo festivaler og Mere for flere (jubileet på turné). LLS er tilbake på programmet på Gamle Ormelet og LLS og LFB på Hellviktangen kunstkafé. Så ser ut som de går tilbake til vanlig rutine.

Men blir spennende å se om noe annet skjer. Hvis de skal virkelig overraske, kan de gå tilbake til deLillos '85 som for 20 år siden. Ellers kan de gjøre som noen eldre band/artister gjør, ha jubileumsturné for hvert album fremover. Suser avgårde neste år, Før var dert morsomt med sne i '27 og Hjernen er alene i '29. Eller mer spenndene: feire 30-års-jubileene til Stakkars og Kast alle papirene. Mer nærliggende hadde det kanskje vært på sin plass å lage litt mer oppmerksomhet rundt 20 Lillos uten filter?

Personlig skulle jeg gjerne sett en turné utelukkende med sanger som ikke blir spilt så mye. De var jo på dette sporet med deLillos' vakreste-turneen i fjor.

Gå til Generelt om deLillos

Hvem er i forumet

Brukere som leser i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 9 gjester

cron